To, že detský jedálniček má byť nie len chutný, ale i zdravý a výživný vieme všetci. Možno však i vy každé ráno uvažujete nad tým, čo drobcovi do školy prichystať. Pripravila som pre vás tipy, ktoré budú plné vitamínov i chuti.

Zavádzanie príkrmov je veľkým krokom nie len pre vášho drobčeka, ale tiež pre vás. Kedy však zaviesť lepok, ak ste vy alebo otecko celiatik? Hoci názory odborníkov nie sú jednotné, existujú odporúčania, na základe ktorých tento článok vznikol.

Mlieko a mliečne produkty sú súčasťou každodenného jedálnička mnohých z nás. Ak však spôsobujú zdravotné problémy je dôležité vedieť, že laktózová intolerancia a alergia na mlieko sú dve odlišné diagnózy. Kým pri intolerancii na laktózu organizmus nedokáže štiepiť mliečny cukor, pri alergii na mlieko sa tvoria špecifické protilátky proti...

Diabetici počítajú sacharidové jednotky, celiatici sa vyhýbajú zložkám obsahujúcim lepok. Skĺbiť 2 náročné diéty nie je jednoduché. Nie je to však ani nemožné. A i keď to môže chvíľu trvať, zvládnete to!

Tušili ste, že celiakia môže byť tiež príčinou neplodnosti? Ak sa vám nedarí dlhšiu dobu otehotnieť, dôvodom môže byť neznášanlivosť lepku. Toto ochorenie nemusí byť sprevádzané tráviacimi problémami. Mnohokrát sú príznaky netypické, či dokonca žiadne. Ak k vám bocian nevie trafiť, dôvodom môže byť neodhalená celiakia.

Milí moji, ďakujem vám za to, že moju stránku navštevujete, čítate, zdieľate a na Facebooku lajkujete. Ďakujem tiež za všetky milé slová.

Aj vaši drobci recitujú mikulášske básničky a nevedia sa dočkať, kedy si vyčistia čižmičky? Uľahčite sv. Mikulášovi balenie sladkého balíčka a prečítajte si tipy na dobroty bez lepku.

,,Dcérka má celiakiu" zaznel verdikt z úst detskej gastroenterologičky. Zostala som v šoku. Nevedela som si predstaviť ako budeme fungovať. Šialene som sa bála, ako to to moje malé zlatíčko zvládne. No dcérka to zvládla, s prehľadom! Lepšie ako ja. Tak hlavu hore, naši drobci sú úžasní, len im musíme dôverovať.

Teším sa na vás aj na Facebooku:  https://www.facebook.com/pg/bezglutenik


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.