Dodržiavate bezlepkovú diétu, no ani po 6 mesiacoch sa necítite lepšie? Rovnaký problém trápi nejedného celiatika. Pozrime sa spolu na to, čo je dôvodom zlého zdravotného stavu a ako situáciu riešiť.

To, že detský jedálniček má byť nie len chutný, ale i zdravý a výživný vieme všetci. Možno však i vy každé ráno uvažujete nad tým, čo drobcovi do školy prichystať. Pripravila som pre vás tipy, ktoré budú plné vitamínov i chuti.

Zavádzanie príkrmov je veľkým krokom nie len pre vášho drobčeka, ale tiež pre vás. Kedy však zaviesť lepok, ak ste vy alebo otecko celiatik? Hoci názory odborníkov nie sú jednotné, existujú odporúčania, na základe ktorých tento článok vznikol.

Mlieko a mliečne produkty sú súčasťou každodenného jedálnička mnohých z nás. Ak však spôsobujú zdravotné problémy je dôležité vedieť, že laktózová intolerancia a alergia na mlieko sú dve odlišné diagnózy. Kým pri intolerancii na laktózu organizmus nedokáže štiepiť mliečny cukor, pri alergii na mlieko sa tvoria špecifické protilátky proti...

Tušili ste, že celiakia môže byť tiež príčinou neplodnosti? Ak sa vám nedarí dlhšiu dobu otehotnieť, dôvodom môže byť neznášanlivosť lepku. Toto ochorenie nemusí byť sprevádzané tráviacimi problémami. Mnohokrát sú príznaky netypické, či dokonca žiadne. Ak k vám bocian nevie trafiť, dôvodom môže byť neodhalená celiakia.

Každý začiatok je ťažký. Aby boli vaše prvé dni s celiakiou jednoduchšie, pripravila som pre vás zoznam internetových a facebookových stránok o celiakii. Podporu nájdete tiež v občianskych združeniach venujúcich sa celiakii a chutný bezlepkový obed či zákusok si pripravíte vďaka bezlepkovým receptom z internetových receptárov.

Diabetici počítajú sacharidové jednotky, celiatici sa vyhýbajú zložkám obsahujúcim lepok. Skĺbiť 2 náročné diéty nie je jednoduché. Nie je to však ani nemožné. A i keď to môže chvíľu trvať, zvládnete to!

Teším sa na vás aj na Facebooku:  https://www.facebook.com/pg/bezglutenik


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.