Milí moji, ďakujem vám za to, že moju stránku navštevujete, čítate, zdieľate a na Facebooku lajkujete. Ďakujem tiež za všetky milé slová.

Aj vaši drobci recitujú mikulášske básničky a nevedia sa dočkať, kedy si vyčistia čižmičky? Uľahčite sv. Mikulášovi balenie sladkého balíčka a prečítajte si tipy na dobroty bez lepku.

,,Dcérka má celiakiu" zaznel verdikt z úst detskej gastroenterologičky. Zostala som v šoku. Nevedela som si predstaviť ako budeme fungovať. Šialene som sa bála, ako to to moje malé zlatíčko zvládne. No dcérka to zvládla, s prehľadom! Lepšie ako ja. Tak hlavu hore, naši drobci sú úžasní, len im musíme dôverovať.

Každý začiatok je ťažký. Aby boli vaše prvé dni s celiakiou jednoduchšie, pripravila som pre vás zoznam internetových a facebookových stránok o celiakii. Podporu nájdete tiež v občianskych združeniach venujúcich sa celiakii a chutný bezlepkový obed či zákusok si pripravíte vďaka bezlepkovým receptom z internetových receptárov.

Diabetici počítajú sacharidové jednotky, celiatici sa vyhýbajú zložkám obsahujúcim lepok. Skĺbiť 2 náročné diéty nie je jednoduché. Nie je to však ani nemožné. A i keď to môže chvíľu trvať, zvládnete to!

Keď dcérke diagnostikovali celiakiu, zvládala som to ťažko. Časom som pochopila, že bezlepková diéta nie je koniec sveta. Keď som spoznala maminku, ktorá má doma malého diabetika, uvedomila som si, že celiakia je oproti diabetu ,,čajíček". Tieto ochorenia sa však často vyskytujú súčasne. Prečítajte si prečo je to tak a prečo sa celiakia u...

Zakázal lekár vášmu drobcovi okrem lepku tiež mlieko? Aj keď máte pocit, že nebude môcť papať takmer nič, nebojte sa! Nie je to také zlé, ako to vyzerá. Prezradím vám, prečo je dôležité vylúčiť mlieko na začiatku bezlepkovej diéty, i čím ho nahradiť. Hlavu hore, všetko bude fajn.

Keď som po 1. krát začala písať zoznam bezlepkových potravín, zostala som v nemom úžase. Predo mnou bolo množstvo skupín, kódov a názvov, ktoré mi nič nehovorili. Tak som hľadala na internete chlebík, ktorý je vraj najchutnejší. Cestoviny som objednala na ,,vlastnú päsť", no slečna ich jesť odmietla...

Vybrať letný tábor pre drobca nie je jednoduché. Ak musíte zohľadňovať diétne obmedzenia, je to ešte náročnejšie. Pozrite sa na rekreácie, v ktorých vášmu pokladu zabezpečia nie len množstvo zábavy, ale tiež plnohodnotnú stravu bez lepku.

Teším sa na vás aj na Facebooku:  https://www.facebook.com/pg/bezglutenik


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.