Zmrzlina ADRIA Ladoveň, Martin

26.07.2019

My, rodičia malých celiatikov vieme, že občas aj taká jednoduchá vec, ako pochutnať si na zmrzline, nemusí byť až taká jednoduchá. Preto nás veľmi potešilo, keď sme na potulkách Martinom natrafili na zmrzlináreň ADRIA.

Nájdete ju na ulici Michaeliho (v mestskej časti Ľadoveň) a rýchlo ju zbadáte podľa toho, že pri nej stojí rad maškrtníkov. Menšia, no veľmi príjemná prevádzka s posedením je obľúbená nielen u domácich, ale tiež u turistov. 

Milo ma prekvapilo, že prehľadný zoznam alergénov (vo formáte A4) som našla prilepený kúsok od okienka. A ešte viac ma potešilo, že vedľa zoznamu bola priehľadná nádoba naplnená bezlepkovými kornútikmi.

A tak, keď si naša 5 členná skupina konečne vybrala, poprosila som milú slečnu, či by mi bezlepkových kornútikov mohla predať viac. Ochotne prikývla.

Musím dodať, že okrem príjemného prostredia, zlatej pani predavačky a bezlepkových zmrzlín i kornútkov, nesklame ani samotná zmrzlina. Je krémová, hustá, jemná a veľmi chutná.

Tip na záver: Poproste obsluhu, aby vám zmrzlinu nabrala umytou naberačkou z druhej strany vaničky lebo ste celiatik. Nebojte sa, tu na vás nebudú pozerať, ako by ste spadli z mesiaca. Uistil ma o tom pán majiteľ ;).