Najesť sa bezlepkovo a chutne mimo domu nie je jednoduché. Keď dcérke diagnostikovali celiakiu, dlho sme sa reštauráciám vyhýbali. Na dovolenky sme chodili s malou dušičkou, aby sľúbená bezlepková strava bola naozaj bezlepková. Často sa však stávalo, že nebola.

Nerada čítam negatívnu kritiku. Preto som sa rozhodla, že na tejto stránke budem písať iba o podnikoch, v ktorých dokážu pripraviť chutný pokrm bez lepku. Momentálne na článkoch pracujem, no čoskoro vám ich ,,predstavím v plnej kráse".

Budem tiež rada, ak mi napíšete o vašom obľúbenom podniku (na mail: vesely@bezglutenik.com alebo na facebook). Ak si pomôžeme, ľahšie nájdeme miesta, na ktorých sa najeme chutne, bez lepku a bez strachu.

Keď sme sa pred niekoľkými rokmi vracali z výletu, prechádzali sme cez Podbrezovú. Blízko autobusového nástupišťa sa skrýval stánok, ktorý v sebe skrýval úžasne prekvapenie pre našu slečnu.

My, rodičia malých celiatikov vieme, že občas aj taká jednoduchá vec, ako pochutnať si na zmrzline, nemusí byť až taká jednoduchá. Preto nás veľmi potešilo, keď sme na potulkách Martinom natrafili na zmrzlináreň ADRIA.