O mne

Volám sa Erika a som mamina na plný úväzok. Vždy som mala silný vzťah k písmenám a ešte silnejší k deťom.

Odkedy som sa naučila písať, stále niečo spisujem. Ako malá som písala básničky a rozprávky, troška staršia som si písala denník a ako dospelá som v zamestnaní publikovala odborné články a príspevky do vedeckých zborníkov.

Môj silne pozitívny vzťah k deťom sa prejavil, keď som našla ideálneho chlapa. A tak mi dnes po byte lietajú dve malé žihadlá. 3 ročný chlapček, ktorý miluje autobusy a ryžu  a takmer 6 ročná slečna, ktorá žije pre tanec. Stále sú v pohybe a stále rozprávajú.

 Prvá má celiakiu, druhý alergiu na mliečnu bielkovinu.

Väčšina rodičov zostane po vyrieknutí uvedených diagnóz lekárom v šoku, hlavne ak sú drobci bezpríznakoví, ako tí moji.


Časom zistíte, že celiakia nie nič hrozné a dá sa zvládnuť

Teraz asi máte pocit, že diagnóza vášho drobca je príšerná, neviete si predstaviť ako to zvládnete a ako budete fungovať. Aj u nás boli začiatky ťažké. Ak potrebujete poradiť, skúste si prečítať moje články. Verím, že v nich nájdete odpovede na svoje otázky, recepty pre maškrtné jazýčky vašich žabiatok a tiež aj podporu a pocit, že v tom nie ste sami.

Sme rodičia, my zvládneme všetko. Tak poďme nato.


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.