Keď som dnes išla dcérke upiecť pečivo, zistila som, že mám asi 50 g múky. Tak som zaimprovizovala. Zmiešala všetky múky, ktoré som doma našla a stal sa zázrak. Chlebík bol mäkučký, chutný a vôbec sa netrúsil.

Vonku je horúco a vy nemáte chuť tráviť čas pri sporáku... Hladné brušká malých aj veľkých hladošov poteší šalát s toastami. Pre najväčších mäsožravcov k nemu pridajte grilované mäsko.

Keď na návšteve dcérka zjedla celú roládu takmer sama, pochopila som, že bez receptu odísť nemôžeme. Cesto jednoducho vykúzlite z 3 ingrediencií. Naplniť ju môžete krémom z parížskej šľahačky, z mascarpone, tvarohu, ovocím či domácou marmeládou. Vždy chutí výborne.

Tento recept som našla v jednej facebookovej skupine. Pridala ho tam milá žienka. Ja som jej zaň veľmi vďačná, lebo pagáčiky sú mäkké, chutné a vysoko návykové. Ich jediným problémom je, že ak na ne nedáte pozor, zmiznú z plechu skôr, ako stihnú vychladnúť.

Keď sa mojich drobcov spýtam, čo si prosia na obed, najčastejšie odpovedia: ,,palacinky, vafle alebo pizzu". Tak dnes zvíťazili vafle. Džem sme však vymenili za pečené jablká.

Ani vaši drobci sa s cibuľou nekamarátia? Moji odmietajú zjesť všetko, v čom nájdu čo i len miniatúrny kúsok. Túto polievku však milujú. Prečo? Pretože napriek tomu, že je plná cibule, nie je ju tam vidieť.

Dlho som hľadala recept na cookies, ktoré sú chutné aj po pár dňoch a ktoré sa nerozsypú mojim drobcom v rukách, hneď ako po nich siahnu. Našla som!

Neviete, čo pripraviť na obed? Čo tak zemiakové placky? Nepatria k najzdravším pokrmom, no sú chutné, pomerne jednoduché na prípravu a vaši drobci si ich zamilujú.

Teším sa na vás aj na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/bezglutenik


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.