Máte chuť na niečo sladké a krémové? Vyskúšajte mandľový zákusok s vanilkou a čokoládou. Príprava je troška zložitejšia, no výsledok rozhodne stojí za to.

Vaši malí hladoši chcú niečo sladké, no vy im chcete pripraviť niečo zdravé? Vyskúšajte avokádovo-banánový krém. Možno ho už poznáte, no moje deti ho zbožňujú a tak mi nedá, nepridať ho. Puding je hotový za pár minút a tak môžete maškrtné jazýčky vašich drobcov uspokojiť extrémne rýchlo.

Sladké, chutné, praktické. Také sú muffiny. Či už ich upečiete pre návštevu, pripravíte si ich na rodinný výlet, alebo ich pribalíte drobcovi na desiatu, určite nesklamú. Tak, ako nesklame tento odskúšaný recept.

Aký by to bol víkend bez sladkej dobroty? A aké by to bolo nedeľné popoludnie bez chutnej bábovky? Skúšali ste už pudingovú? Nie? Tak je najvyšší čas. Vaši drobci vám pri príprave určite radi pomôžu.

O tom, že čokoláda je chutná a ťažko sa jej odoláva písať nemusím. Viete ale, že je aj zdravá? Kvalitná horká čokoláda vám dodá energiu, zlepší náladu a zníži cholesterol. Tak ak ste čokoholik ako ja, určite vyskúšajte bezlepkové brownies. Jeden kúsok vám však stačiť nebude...

Sladké, slané, flambované, americké, anglické, príloha do polievky, palacinková torta...kreativite sa medze nekladú. Palacinky potešia na raňajky a nasýtia na obed. Ak hľadáte jednoduchý recept na palacinky bez mlieka a lepku, ste na správnom mieste.

Kto by odolal pareným buchtám? Sladký obed neodmietne takmer žiadne dieťa. Ak máte strach, že drobcovi už túto pochúťku nebudete môcť ponúknuť, nezúfajte. Vyskúšajte recept, s ktorým vytvoríte buchty na nerozoznanie od tých, na ktoré bolo vaše slniečko zvyknuté.

Žĺtkové rezy zbožňujem od detstva a obľúbila si ich moja rodina. Sú rýchle, šťavnaté a extrémne chutné. Verím, že zachutia aj vám.

Milujem Vianoce. Hoci vnímam veci inak ako v detstve, vždy si s rodinkou vyzdobím byt a pri rozprávke a horúcej čokoláde zdobíme vianočný stromček. Každý rok si tiež pustíme koledy a pečieme s mojimi malými pomocníkmi vianočné pečivo. Vyskúšajte naše tri overené recepty, ktoré Vianocami rozvoňajú aj váš domov.

Teším sa na vás aj na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/bezglutenik


Informácie na stránke www.bezglutenik.com majú informatívny charakter. Ich cieľom je pomôcť rodičom malých celiatikov zorientovať sa v problematike. Sú získané z tlačených i internetových odborných zdrojov, no nie sú konzultované s odborníkmi. Autor nenesie zodpovednosť za správnosť a používanie informácií.